NOVAK ĐOKOVIĆ JE OLIMPIJSKI ŠAMPION! Pokosio Alkarasa, OVO JE SANJAO CELU KARIJERU!

Pariz, 4. avgusta 2024. - Finale teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu izmeðu Srbina Novaka Ðokoviæa i Španca Karlosa Alkaraza. Meè se igra na terenu Filip Šatrije na Rolan Garosu. FOTO TANJUG/ STRAHINJA AÆIMOVIÆ/ nr

Meč je trajao dva sata i 52 minuta. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a četvrti trijumf Đokovića, koji je po prvi put u karijeri osvojio zlatnu medalju na OI.

Ovo je druga zlatna medalja za Srbiju na Igrama u Parizu. Srpski reprezentativci u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su 30. jula zlatnu medalju u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Novak Đoković je u karijeri osvojio sve velike turnire i to po više puta i samo mu je nedostajalo zlato sa Olimpijskih igara kako bi kompletirao kolekciju.

ovak Đoković – od danas i zvanično, “teži” je za toliko željeno olimpijsko zlato! Biće ovo najemotivniji i najveći dan u karijeri Srbina koji je danas posle grčevite borbe ipak pokazao da je iskustvo značajnije od mladosti! Novak Đoković je olimpijski šampion
Srpski teniser Novak Đoković osvojio je zlato na Olimpijsskim igrama, pošto je u velikom finalu srušio Karlosa Alkarasa, posle dva taj-brejka. Nakon poslednjeg poena, Nole se srušio na teren i briznuo u plač.

Neverovovatan meč smo videli u finalu, a Novak Đoković je odigrao verovatno najbolji duel u karijeri, srušio Karlosa Alkarasa i tako stigao do zlata.